Registration
Coach Login
Coach Login
Coach ID:
Password:
 
  Forgot Coach ID or Password?


New Coach Registration
(Only for new coaches without coach ID)


Robofest 2022
  • List of Official Teams
  • Registration Status
  • 2022 Sites
  • 2022 Sites File List

  • New Site Application

    Workshops 2022
  • Available Workshops

  • Robofest
  • Subscribe to Mailing List
  • Team Photo Archives
  • Registration Home
  • Robofest Home

  • Admin Login
  • Admin Login

  • Select Year:
    Candidates of Robofest 2022 Team Photo Awards

    To view the photos click on the thumbnails below.    Photos appear in an order determined by team identification number.

    Team 421-1
    MS001

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr BottleSumo Time Trial CL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 421-2
    MS002

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr BottleSumo Time Trial CL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 421-3
    MS003

    Dong-Jak Center, KOREA
    Jr BottleSumo Time Trial
    ROWC_BSTT_Jr

    Team 421-4
    MS004

    Dong-Jak Center, KOREA
    Jr BottleSumo Time Trial
    ROWC_BSTT_Jr

    Team 421-5
    MS005

    Dong-Jak Center, KOREA
    Jr BottleSumo Time Trial
    ROWC_BSTT_Jr

    Team 421-6
    MS006

    Dong-Jak Center, KOREA
    College RoboMed
    ROWC_RoboMed

    Team 421-7
    MS007

    Dong-Jak Center, KOREA
    RoboParade
    ROWC_RoboParade

    Team 421-8
    MS008

    Dong-Jak Center, KOREA
    Sr Game
    ROWC_Game_Sr

    Team 1752-1
    Wait What Is The Team Name

    Westlake Christian School
    Jr Game
    Clearwater_FL

    Team 1752-2
    Robusters

    Westlake Christian School
    Jr Game
    Clearwater_FL

    Team 1752-3
    Smash Clan

    Westlake Christian School
    Jr Game
    Clearwater_FL

    Team 2072-2
    Mediocrity at its best

    Southfield Christian
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 2072-2
    Mediocrity at its best

    Southfield Christian
    Jr Game
    Novi_AccelerateKID_MI

    Team 2652-1
    RoboWarriors

    Troy Robotics
    Sr Game
    USA_Video_Qualifier

    Team 2652-1
    RoboWarriors

    Troy Robotics
    Sr Game
    ROWC_Game_Sr

    Team 2705-1
    Absolutely Famished Raccoons

    SMART Labs
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 2705-1
    Absolutely Famished Raccoons

    SMART Labs
    Jr Game
    USA_Video_Qualifier

    Team 2705-2
    Cornhole Rail Gun

    SMART Labs
    Sr Exhibition
    USA_Video_Qualifier

    Team 2705-2
    Cornhole Rail Gun

    SMART Labs
    Sr Exhibition
    ROWC_Exhibition_Sr

    Team 2782-2
    4th Grade Dragon Power!

    Advantage Academy
    Jr BottleSumo
    PlantCity_AdvantageAcademy_FL

    Team 2895-4
    ARABOTS

    Arabots Robotics
    Sr Exhibition
    ROWC_Exhibition_Sr

    Team 2895-5
    ARABOTS CHANCLA

    Arabots Robotics
    Sr Game
    ROWC_Game_Sr

    Team 3263-1
    Axolotl

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-2
    Rockin Robots

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-3
    Nature Nerds

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-4
    The Brothers

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-5
    Robo Chiefs

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-6
    MegaMinds

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-7
    Awesome Axolotls

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-8
    Team Smokey

    Clearwater Public Library
    RoboParade
    Clearwater_FL

    Team 3263-9
    People's Choice Award

    Clearwater Public Library
    Jr Game
    Clearwater_FL

    Team 3263-10
    PREDATOR

    Clearwater Public Library
    Sr Game
    Clearwater_FL

    Team 3263-12
    Elliot Kennedy

    Clearwater Public Library
    Robot Drawing Contest
    Clearwater_FL

    Team 3435-1
    Tatamagouche Regional Academy Jr.1

    Tatamagouche Regional Academy
    Jr Game
    Wolfville_Acadia_Canada

    Team 3435-1
    Tatamagouche Regional Academy Jr.1

    Tatamagouche Regional Academy
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 3435-2
    Tatamagouche Regional Academy Sr. 1

    Tatamagouche Regional Academy
    Sr Game
    Wolfville_Acadia_Canada

    Team 3435-2
    Tatamagouche Regional Academy Sr. 1

    Tatamagouche Regional Academy
    Sr Game
    ROWC_Game_Sr

    Team 3672-1
    T.AC.O.S.

    DIVERTROBOTS ATLACOMULCO
    Sr BottleSumo Time Trial CL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 3705-1
    Robo Alrowad

    Dar Alrowad Typical Schools
    Sr BottleSumo Time Trial CL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 3728-1
    ARABOTS RUBIK

    Arabots Robotics
    Jr BottleSumo Time Trial
    ROWC_BSTT_Jr

    Team 3742-1
    R-play1

    Robotplay
    Sr BottleSumo Time Trial UL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 3742-2
    R-play2

    Robotplay
    Sr BottleSumo Time Trial UL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 3742-3
    R-play3

    Robotplay
    Sr BottleSumo Time Trial UL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 4199-2
    Penguin

    Norup international
    Jr Game
    Warren_WWCS_MI

    Team 4199-3
    J.A.S.

    Norup international
    Jr Game
    Warren_WWCS_MI

    Team 4199-4
    Golden Turtles

    Norup international
    Jr Game
    Warren_WWCS_MI

    Team 4199-5
    Walleee's

    Norup international
    Jr Game
    Warren_WWCS_MI

    Team 4222-2
    Team No Name

    Gallimore - Team 8
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 4222-2
    Team No Name

    Gallimore - Team 8
    Jr Game
    Canton_Gallimore_MI

    Team 4223-1
    ROBO1

    ROBO
    Sr BottleSumo Time Trial UL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 4230-4
    Sea Runners

    PCCS Robotics
    Jr Game
    Novi_AccelerateKID_MI

    Team 4230-4
    Sea Runners

    PCCS Robotics
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 4236-1
    MicroGeniuses

    Gallimore
    Jr Game
    Canton_Gallimore_MI

    Team 4236-1
    MicroGeniuses

    Gallimore
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 4241-1
    The Fabulous Four

    Mulrennan Middle School
    RoboParade
    PlantCity_AdvantageAcademy_FL

    Team 4241-2
    Robo Fett

    Mulrennan Middle School
    Jr BottleSumo
    PlantCity_AdvantageAcademy_FL

    Team 4241-3
    Majestic Pineapples

    Mulrennan Middle School
    Jr BottleSumo
    PlantCity_AdvantageAcademy_FL

    Team 4241-4
    Glitch

    Mulrennan Middle School
    Jr BottleSumo
    PlantCity_AdvantageAcademy_FL

    Team 4260-2
    ARABOTS TITANES

    ARABOTS ROBOTICS
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr

    Team 4261-2
    CODE WARRIORS

    CODEYKIDS
    Jr BottleSumo Time Trial
    ROWC_BSTT_Jr

    Team 4266-1
    6 A.M.

    ITESM
    Sr BottleSumo Time Trial CL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 4267-1
    BD Detector

    King Abdulaziz University
    College RoboMed
    ROWC_RoboMed

    Team 4279-1
    TESLA

    PREPARATORIA # 1 UAEH
    Sr BottleSumo Time Trial UL
    ROWC_BSTT_Sr

    Team 4285-1
    ECOBOTCITOS

    CODEYKIDS
    RoboParade
    ROWC_RoboParade

    Team 4288-1
    WALKING BOTS

    DIVERTROBOTS
    RoboParade
    ROWC_RoboParade

    Team 4363-1
    Human Sapiens

    Human Sapiens
    Jr Game
    ROWC_Game_Jr